До питання схуднення кожен підходить індивідуально. Хтось вибирає метод виснажливих дієт, комусь більше подобається відвідувати спортзал або здійснювати щоденні пробіжки. А є й ті, хто шукає "чарівну таблетку", щоб схуднути, не докладаючи ніяких зусиль.
Але не потрібно "відкривати Америку", щоб зрозуміти - ефективним схуднення буде тільки при комплексному підході. Головний принцип - витрачати більше енергії, ніж споживати. А вже як це організувати кожен вирішує сам.
Домашні тренажери для схуднення стають все більш популярними. Це зручно, тому що можна самостійно планувати час тренування і не залежати ні від розкладу тренера, ні від погоди на вулиці. Крім того, маючи під боком тренажер, у вас більше не буде приводу відкладати тренування!
Які ж тренажери для схуднення вдома варто розглядати в першу чергу?
Бігові доріжки - відмінний варіант для любителів кардіо навантажень. Плюс бігової доріжки в тому, що можна самостійно регулювати ступінь навантаження: від ходьби до бігу з ухилом, що імітує підйом в гору. Перш ніж купити бігову доріжку для схуднення, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем з приводу протипоказань. При наявності захворювань, необхідно індивідуально підбирати режим тренування. При цьому, навіть звичайна ходьба на біговій доріжці дозволяє спалювати близько 200-300 ккал на годину. А при інтенсивному бігу можна домогтися показників 600-800 ккал на годину.
Орбітреки - не менш ефективний тренажер, що дозволяє витратити близько 500-600 ккал на годину при високому рівні навантаження. На орбітреку, як і на доріжці, найбільше тренуються м'язи ніг, стегон і сідниць. Але орбітрек дозволяє до того ж задіяти м'язи рук і спини. Крім того, заняття на орбітреку більш лояльні до суглобів, ніж бігова доріжка.
Велотренажер - один з найбільш купованих видів домашнього тренажера для схуднення. Це пов'язано в першу чергу, з його досить високою ефективністю, нижчою ціною в порівнянні з біговою доріжкою, а також з більш компактними розмірами. До того ж існують варіанти складних велотренажерів, які займають зовсім мало місця. При заняттях на велотренажері можна успішно витрачати в середньому 300-400 ккал на годину. При регулярних заняттях це дає досить непоганий результат для схуднення. Одним з мінусів велотренажера можна назвати сидяче положення під час тренування. Людям з проблемами хребта і спини рекомендуємо вибирати горизонтальні велотренажери.
Гребні тренажери далеко не так популярні, як перераховані вище види спортивного обладнання. І дуже даремно! Заняття на гребному тренажері задіють набагато більше груп м'язів, ніж при бігу або їзді на велосипеді. Більше м'язів працює - більше калорій згоряє! У плані ефективності гребний тренажер легко позмагається навіть з біговою доріжкою. За годину тренування можна втратити 800-900 ккал. Єдиний ризик - заняття на гребному тренажері можуть бути занадто важкими для новачків, і необхідно дотримуватися правильної техніки виконання, щоб уникнути травм.
Степпери і віброплатформи - велику кількість калорій з їх допомогою витратити не вдасться, але регулярні тренування в будь-якому випадку принесуть свої плоди. Степпер або віброплатформа підходить людям з недостатньою фізичною підготовкою, літнім людям, які не можуть займатися в інтенсивному режимі. Крім того, такі тренажери коштують недорого і займають зовсім небагато місця.
Для схуднення досить ефективно можна використовувати і фітнес-аксесуари: фітболи, гумки, хулахупи. Вони дають безліч варіантів вправ і дозволяють організувати вдома повноцінне тренування.
Помилково вважати, що достатньо купити тренажер для схуднення, який дає максимальне навантаження і спалює більше калорій. Ефективним буде той тренажер, який підходить саме вам! Не варто купувати бігову доріжку, якщо ви не любите бігати. Або велотренажер при проблемах з колінами.
Тренажери для схуднення повинні підбиратися з урахуванням стану здоров'я, фізичної підготовленості, індивідуальних переваг і результату, якого ви хочете добитися. Тренування повинні приносити не тільки користь, але і задоволення!